Patryk Jaki najwyraźniej już czuje, że z Suwerennej Polski niedługo mogą nie pozostać nawet gruzy. I przymila się jak może do PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Reklamy

Zapewne dlatego zaczął wychwalać niemalże pod niebiosa uchwałę PiS. Trzeba przyznać że na swój sposób bezprecedensową. Politycy Prawa i Sprawiedliwości otwarcie grożą w niej karami dla prokuratorów współpracujących z obecnym ministrem sprawiedliwości.

Bezprecedensowa uchwała Klubu Parlamentarnego PiS. Wszyscy posłowie zobowiązali się, że w przypadku powrotu do władzy: prokuratorzy obejmujący funkcję od nielegalnego “p.o” Prok. Krajowego będą musieli oddać wszystkie środki z tytuł nowej funkcji, zapłacić za szkody (bo ich decyzje będą kwestionowane w sądach) oraz będą odpowiadać dyscyplinarnie i karnie za nielegalne przywłaszczenie funkcji i nadużycie uprawnień; wszystkie decyzje nielegalnych prokuratorów przez nas jak również przez wielu prawników nie będą uznawane – napisał Jaki.

– Koszty tego zamachu ustrojowego nie będą przerzucane na obywateli tylko poniosą je osoby za nie odpowiedzialne – dodał europoseł.

Trzeba przyznać, że działacze PiS mają tupet.

Poprzedni artykułKaczyński idzie w zaparte. Nikt nie może go powstrzymać?
Następny artykułDobre rady Millera. „Czyścić kraj z PiS-owskich złogów”