Firma United Surveys wykreślona z KRS za brak sprawozdań. Co na to Wirtualna Polska?

Wirtualna Polska korzysta z dziwnych sondaży firmy United Surveys, należącej do Marcina Dumy. Ten podmiot zarejestrowany był w Estonii, jednak właśnie został wykreślony z rejestru firm a powodem wykreślenia jest brak składania sprawozdań rocznych. Dlaczego Duma ich nie składał? Wiele osób podejrzewa, że chodzi o ukrycie przychodów ze spółek typu Orlen, dla których United Surveys realizowało zlecenia.

Dziwnym trafem wiele sondaży United Surveys było po drodze z PiS. Wyniki zawsze popierające władzę rodziły podejrzenia o stronniczość i płacenie za to, aby były jakie były.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Marcin Duma nie odpowiada na pytania, nie ma też śledztwa prokuratury ani ABW w tej sprawie co musi dziwić – chodzi w końcu o rzecz bardzo poważną. Transfer pieniędzy z pańatwowych spółek do podmiotu, którego właściciel jeszcze w czerwcu 2023 roku twierdził, że “Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miało najwyższy wynik. Czyli można powiedzieć, że wygra te wybory”. Pecunia non olet, prawda?

W Wirtualnej Polsce “pracował” z kolei wirtualny dziennikarz, niejaki Krzysztof Suwart. Pisał on pochwalne teksty na rzecz PiS i Suwerennej Polski. Portal do dzisiaj przekonująco nie wytłumaczył tej afery.