Ewa Wrzosek – odważna i bezkompromisowa. Ważne słowa Bartosza Kramka

– Członkini-założycielka Lex Super Omnia. Od samego początku występowała przeciwko demolce praworządności i demokracji. Należy do najbardziej szykanowanych prokuratorów w Polsce. Bez wahania wszczęła śledztwo w sprawie tzw. wyborów kopertowych – pisze Bartosz Kramek.

– Świętych krów nie uznaje – bez względu na konsekwencje. Karnie zesłana do prokuratury kilkaset kilometrów od Warszawy. Stawiała czoło codziennym szykanom przełożonych i złośliwym postępowaniom dyscyplinarnym, w których stawiano Jej absurdalne zarzuty. Jedna z pierwszych nielegalnie – i bardzo inwazyjnie – inwigilowanych Pegasusem. Lata temu włamano się nawet na Jej skrzynkę mailową i publikowano prywatną korespondencję. Wielokrotnie próbowano uchylić Jej immunitet. Wylano na Nią ocean hejtu. Zawieszona przez wiele miesięcy. Niestrudzenie zaangażowana w edukacyjne wysiłki dotyczące konstytucji.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– Aktywna w kraju i za granicą. W sądach, telewizyjnych studiach, obywatelskich wiecach, na spotkaniach w Strasburgu i Brukseli. Zawsze na pierwszej linii frontu, zawsze z otwartą przyłbicą (gdy wielu twitterowych proków do dziś chowa się za pseudonimami). Mistrzyni ciętej riposty i medialny postrach ziobrystów. Jedna z najbardziej przebojowych prawniczek w Polsce. Konsultantka raportów o politycznych śledztwach prokuratury 2015-2023.

– Nie zawsze mogła liczyć na solidarność kolegów, niejednokrotnie spotykała się natomiast z zawiścią i intrygami “swoich”. Zawsze frontem do obywateli. Upominała się o prześladowanych sędziów, prawa kobiet, osób LGBT+, uczestników protestów antyrządowych, ofiary przemocy policyjnej, uchodźców i migrantów. Promotorka prokuratury otwartej, jak najdalszej od tępej represyjności czasów PiS. Nigdy nie odmawia pomocy i wsparcia potrzebującymi. Prokurator co się Ziobrze nie kłaniała. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende. Stanowcza i zdecydowana. Świadoma stawki w grze. Odważna i niezłomna, gdy pryncypialność miała swoją cenę. Ewa Wrzosek – podsumowuje
Kramek.