Bartłomiej Sienkiewicz odchodzi a razem z nim kierownictwo resortu kultury

Bartłomiej Sienkiewicz złożył dymisję ze stanowiska ministra kultury. Razem z nim ma odejść między innymi Andrzej Wyrobiec, niewykluczone że ze stanowiskiem pożegna się też Bożena Żelazowska, której nie chce w rządzie Donald Tusk.

Bartłomiej Sienkiewicz złożył dymisję, jednak nie była to decyzja ani łatwa ani przyjemna dla byłego już ministra. W rządzie trwał konflikt związany z fatalnymi decyzjami Sienkiewicza w zakresie mediów publicznych. Donald Tusk chce tu szybkich i skutecznych zmian i wciąż szuka odpowiednich ludzi do tego zadania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Telewizja Polska i rozgłośnie Polskiego Radia idą na dno pod względem oglądalności i słuchalności. To efekt wieloletnich zaniedbań w reformowaniu ich. Dzisiaj coraz głośniej się mówi o potrzebie całkowitego zamknięcia mediów publicznych i zbudowania całkowicie od nowa.

Z resortu Sienkiewicza odejdzie też bardzo źle oceniany Andrzej Wyrobiec a Donald Tusk nie chce widzieć tam Bożeny Żelazowskiej. Kto będzie nowym ministrem? Mówi się o kilku kandydaturach ale żadna z nich na razie nie zdobyła poparcia kierownictwa partii i nazwisko może być zaskoczeniem.

Dla Sienkiewicza udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie jest nagrodą a raczej karą – mówi się w sejmowych kuluarach.