Media publiczne są na dnie. Zlikwidujmy ten skansen!

Media publiczne nie spełniają żadnej istotnej roli dla społeczeństwa. Kosztują nas rocznie, podatników, nawet 4 mld złotych, zatrudniają tysiące osób z których większość jest tam zupełnie zbędna, zarabia tylko ogromne pieniądze za nic, nie wytwarza w znakomitej większości żadnych wartościowych treści. Takie media są nam zupełnie niepotrzebne. Zlikwidujmy je w całości i stwórzmy nieduże nowoczesne środki przekazu, odpowiadające XXI wiekowi.

Media publiczne zostały zniszczone przez PiS. Podporządkowanie ich misji propagandy spowodowało, że większość społeczeństwa odwróciła się od nich i nie ma już drogo powrotu. Niejako paradoksalnie działania Kurskiego et consortes spowodowały, że Polacy odkryli internet, w tym Facebooka i Twittera i sięgnęło po niego nawet starsze pokolenie. Dzisiaj telewizję oglądają nieliczni a radio publiczne to medium, które całkowicie wymiera ze słuchalnością która z miesiąca na miesiąc spada.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rolę mediów publicznych przejęły portale informacje, platformy typu Twitter i Facebook a rolę dziennikarzy, często lepszych i bardziej inteligentnych od tych do niedawna znanych i popularnych, przejęli zwykli ludzie.

Nie ma więc sensu utrzymywać mediów publicznych, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że kosztują nas, jako społeczeństwo, 7600 zł za minutę (!) nadawania programu. Tak, 4 mld złotych, które poświęcamy na media publicznie rocznie przekłada się na tak szokującą kwotę. 10 milionów złotych … dziennie.

Media publiczne to relikt przeszłości. Pozbądźmy się go w całości.