O tym przepisie Przyłębska zapomniała a może trafić za to na wiele lat za kratki

Przestępstwa określane potocznie jako korupcja w prawie karnym określa się mianem łapownictwa. W przepisach Kodeksu karnego wyróżniono dwa rodzaje tych przestępstw, a mianowicie łapownictwo bierne i czynne. Łapownictwo bierne (zwane także sprzedajnością) – zostało określone w art. 228 Kodeksu karnego, który stanowi, iż popełnia je każdy, kto w związku z pełnieniem funkcji publicznej przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę.

Sankcje grożące za popełnienie łapownictwa biernego to nawet pozbawienie wolności do lat 12). W przypadku Przyłębskiej można znaleźć związek przyczynowo-skutkowy. Nie powinno to być trudne nawet dla studenta prawa drugiego roku. A kiedy jest wina to jest i kara. Umieszczenie Przyłębskiej na 12 lat w więzieniu byłoby znakomitym odstraszaczem na przyszłość dla każdego, kto próbowałby budować dyktaturę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przyłebska bardzo skorzystała na współpracy z Kaczyńskim. W zamian za osobiste korzyści takie jak eksponowane stanowisko (na które nie miała kwalifikacji) oraz wysoką pensję robiła niewiele – przyjmowała prezesa i jego wysłanników i ustalała co ma się w TK kucharki dziać. Z tym, że daniami na obiadach u Przyłębskiej nie były potrawy kuchni polskiej a obrzydliwe zatrute wyroki.