Aplikacje Krytyczne PiS pośmiewiskiem na rynku informatycznym w Polsce

Projekt Ministerstwa Finansów, który zakładał powołanie spółki informatycznej, której celem jest budowa aplikacji wspierających służby represji podatkowej, może okazać się wielkim fiaskiem. Spółka Aplikacje Krytyczne w przeciągu roku zdołała zrealizować jeden, prawie gotowy wcześniej projekt.

Od kilku miesięcy spółka zaprzestała publikowania na swojej stronie aktualności. Prezesem Aplikacji Krytycznych jest Krzysztof Komorowski. Zarząd jest absurdalnie rozbudowany, co stanowi przedmiot nieustającej krytyki a nawet drwin w środowisku informatycznym. Jeden z prezesów polskiej średniej wielkości spółki informatycznej skomentował projekt Ministerstwa Finansów krótko: “Gdyby mój zarząd miał tyle członków co Aplikacje Krytyczne, to nigdy nie zrealizowaliśmy żadnego projektu”. I rzeczywiście, pierwotna struktura zarządu, zaprezentowana przez Ministerstwo, wydaje się być niesamowicie rozbudowana:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Skład zarządu:

Piotr Kociński – Prezes Zarządu

Krzysztof Dyki – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych

Krzysztof Komorowski – Członek Zarządu

Skład Rady Nadzorczej Spółki:

Leszek Skiba – Przewodniczący Rady Nadzorczej, podsekretarz stanu w MF

Agnieszka Kucharska- dyrektor Departamentu Informatyzacji w MF

Tomasz Tratkiewicz- dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w MF

Joanna Dadacz­- dyrektor Departamentu Rachunkowości w MF

Paweł Dobrowolski – ekonomista i konsultant

Będziemy obserwować rozwój projektów informatycznych Aplikacji Krytycznych z dużą uwagą.