Kosiniak-Kamysz: Symbole narodowe trzeba traktować z szacunkiem

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, zaapelował do polityków wszystkich opcji o szacunek i wyciszenie sporów politycznych. Zrobił to w dniu szczególnym, 2 maja, czyli w dniu flagi. – Flaga jest jedną z tych rzeczy, która łączy, a nie dzieli polskich obywateli. – Flaga, Mazurek Dąbrowskiego oraz Godło to symbole łączące wszystkich Polaków. Utożsamiamy się z nimi wszyscy i jesteśmy z nich dumni – mówił prezes Ludowców.

Kosiniak-Kamysz jest coraz lepiej ocenianym politykiem a w najnowszych rankingach zaufania jego pozycja wyraźnie wzrosła. Nieco tylko gorzej jest z jego rozpoznawalnością. Po tym, jak został przedstawiony w popularnym programie satyrycznym “Ucho prezesa” wykazał duży dystans do siebie co spodobało się nie tylko dziennikarzom ale i widzom. Dzisiaj to nie niezbyt medialny Grzegorz Schetyna czy agresywny Paweł Kukiz, ale właśnie zrównoważony, dobrze wykształcony a jednocześnie zdystansowany do siebie Kosiniak-Kamysz ma szansę na objęcie prawdziwego przywództwa w opozycji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.