Czy Jarosław Kaczyński ma problemy ze zdrowiem? Prezes PiS jest w coraz gorszej formie, co zauważają nawet jego bliscy współpracownicy. Liczne wizyty w szpitalu, wypowiedzi o zbliżającej się śmierci i niski poziom przemówień skłaniają obserwatorów sceny politycznej do rozważań na temat walki o schedę po Kaczyńskim.

Bardzo słabo Jarosław Kaczyński wypadł dzisiaj w Szczecinie, gdzie przebywał – jak mówią złośliwi – by uciec przed Marszem Wolności. Przemówienie prezesa PiS było chaotyczne, przerywane i nie miało spójnego przekazu. Ku zdumieniu słuchaczy zawierało tak kuriozalne elementy jak mówienie o wolności do pracy, co miało sugerować, że PiS wspaniałomyślnie umożliwia ludziom pracować. Drugim rozczarowaniem było mówienie o przywróceniu transportu wodnego na Odrze. Fachowcy z branży logistycznej nie zostawiają na tego typu pomysłach suchej nitki – transport wodny jest drogi, wolny i emituje bardzo dużo zanieczyszczeń. Inwestowanie w niego nie ma żadnego sensu. Tymczasem Kaczyński wiąże z transportem wodnym nadzieje na … wzmocnienie suwerenności Polski. – “Kompletny brak logiki. To raczej osłabienie, bo wydamy miliardy na nikomu niepotrzebne inwestycje!” – komentuje ekspert logistyki. Co się dzieje z Kaczyńskim?

Komentatorzy życia politycznego w Polsce zastanawiają się, czy nasilające się konflikty w PiS, nie są wynikiem słabnącej pozycji Kaczyńskiego w tym ugrupowaniu. Do objęcia przywództwa może szykować się ambitny i przebiegły Zbigniew Ziobro, z którym walczy Antoni Macierewicz. Są i inni politycy, którzy mieliby ambicje rozdawać karty. Jeśli ten scenariusz się spełni, to dni obecnego rządu są policzone a nas czeka burzliwy politycznie rok.

Reklamy

Szkoda tylko, że na tego typu konfliktach najbardziej cierpią mieszkańcy naszego kraju. Polsce potrzeba dzisiaj przede wszystkim stabilności.

Poprzedni artykułAndrzej Duda chciał manipulować przekazem Polsatu?
Następny artykułRada Europy krytycznie o sytuacji w polskich mediach publicznych