Rozczarowani reformą oświaty rodzice i Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowali spot, który uderzył w czuły punkt PiS. – „Pani premier, obiecywała pani”, mówią w nim rodzice, nawiązując do obietnic przedwyborczych. Przypomnijmy, że pod wnioskiem o referendum, w którym Polacy mają się wypowiedzieć co do zasadności likwidacji szkół, podpisało się blisko milion osób. Podpisy udało się zebrać w rekordowo krótkim czasie.

Partia rządząca ma ogromny problem z tym referendum, podobnie jak prezydent Andrzej Duda. Wycofanie się ze zmian w oświacie oznaczać będzie klęskę Anny Zalewskiej, minister edukacji. Brak referendum może oznaczać kilka straconych punktów procentowych w następnych wyborach i utratę legitymacji do sprawowania władzy. W samym PiS jest też wielu przeciwników reformy, którzy doskonale wiedzą, że chaos w edukacji i zwolnienia nauczycieli nie przysporzą temu ugrupowaniu zwolenników.

Reklamy

Naszym zdaniem rząd powinien wycofać się z pomysłu likwidacji gimnazjów przynajmniej na rok. Wtedy wybory samorządowe PiS może jeszcze wygrać.

Poprzedni artykułUkraińcy donieśli na Cejrowskiego!
Następny artykułSkandal w MSW – minister wiedział o torturach od roku