Spot ZNP masakruje Beatę Szydło. Obiecywała pani!

Rozczarowani reformą oświaty rodzice i Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowali spot, który uderzył w czuły punkt PiS. – “Pani premier, obiecywała pani”, mówią w nim rodzice, nawiązując do obietnic przedwyborczych. Przypomnijmy, że pod wnioskiem o referendum, w którym Polacy mają się wypowiedzieć co do zasadności likwidacji szkół, podpisało się blisko milion osób. Podpisy udało się zebrać w rekordowo krótkim czasie.

Partia rządząca ma ogromny problem z tym referendum, podobnie jak prezydent Andrzej Duda. Wycofanie się ze zmian w oświacie oznaczać będzie klęskę Anny Zalewskiej, minister edukacji. Brak referendum może oznaczać kilka straconych punktów procentowych w następnych wyborach i utratę legitymacji do sprawowania władzy. W samym PiS jest też wielu przeciwników reformy, którzy doskonale wiedzą, że chaos w edukacji i zwolnienia nauczycieli nie przysporzą temu ugrupowaniu zwolenników.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Naszym zdaniem rząd powinien wycofać się z pomysłu likwidacji gimnazjów przynajmniej na rok. Wtedy wybory samorządowe PiS może jeszcze wygrać.