20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDuda wita się z Tuskiem. Gdyby wzrok mógł zabijać...

Duda wita się z Tuskiem. Gdyby wzrok mógł zabijać…

Od wczoraj furorę w sieci robi zdjęcie zamieszczone na oficjalnym profilu FB prezydenta Andrzeja Dudy. Na fotografii zrobionej przez osobistego fotografa Kancelarii Prezydenta widać Andrzeja Dudę witającego się z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. „Gdyby wzrok mógł zabijać zapewne obaj panowie już by nie żyli” – skomentował jeden z internautów.

Do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z szefem RE Donaldem Tuskiem doszło podczas uroczystości pogrzebowych Helmuta Kohla w Strasburgu. Fotograf uwiecznił moment uścisku dłoni polityków, w tracie którego przywódcy zmrozili się nawzajem złowrogim spojrzeniem. O tym, że Donald Tusk i Andrzej Duda nie darzą się zbyt wielką sympatią wiemy nie od dzisiaj. Panowie prawdopodobnie najchętniej unikaliby bezpośrednich spotkań, ale zdarzają się sytuacje, w których wymiana oficjalnych uścisków dłoni jest wręcz konieczna.

Reklamy

Tak też było podczas uroczystości upamiętniających byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. Tuż przed ich rozpoczęciem przewodniczący Rady Unii Europejskiej przywitał się z polskim prezydentem, co sfotografował reporter kancelarii Prezydenta RP.

Na twitterze jeden z internautów umieścił zdjęcie z komentarzem; „Wczoraj podobno były silne burze w Polsce, ale prawdziwe pioruny błyskały dziś w Strasburgu”.

Musisz o tym wiedzieć!