Nowoczesna chce dla nas szybszego zwrotu podatku

Ta sprawa dotyczy wszystkich, którzy otrzymują zwrot nadpłaconego podatku rocznego. Nowoczesna zaproponowała, by znacząco skrócić czas zwrotu tego podatku przez Urzędu Skarbowy. Zamiast 90 dni miałoby to być 30 dni. Dzięki temu osoby, które nadpłaciły podatek otrzymałyby go dużo wcześniej. Uzasadnienie wniosku Nowoczesnej jest bardzo proste – mamy XXI wiek, komputery, nic nie robi się ręcznie. Nie ma więc powodu, by urząd skarbowy tak długo przetrzymywał pieniądze, zwłaszcza, że coraz więcej osób rozlicza się przez internet. Projekt został złożony do Marszałka Sejmu.

Naszym zdaniem to doskonały pomysł! Czas skończyć z urzędniczym przedłużaniem, najprostszych nawet czynności. Argumentacja Nowoczesnej jest absolutnie trafna, w czasach sieci komputerowych, internetu i błyskawicznego obiegu informacji, przekładanie zwrotu podatku to albo objaw lenistwa albo lekceważenia mieszkańców naszego kraju.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.