Polskie Radio kończy współpracę z dziennikarzem, bo zadał niewygodne pytanie?

Wojciech Dąbrowski z Polskiego Radia nie będzie juz prowadził porannej audycji w I Programie PR “Sygnały dnia”. O sprawie napisał portal 300POLITYKA, który podał, że bezpośrednim powodem takiej decyzji jest piątkowy wywiad z premier Beatą Szydło.

Podobno dziennikarz został poproszony o wzięcie nieplanowanego urlopu z sugestią, że do pracy w PR nie ma już powrotu. Wszystko dlatego, że w trakcie piątkowej rozmowy z szefową rządu pytał m.in. jak to się stało, że nie było jej w grupie, która spotkała się z prezydentem USA. Oprócz tego poruszył temat kongresu PiS, na którym Szydło nie zabrała głosu. „To już kolejna taka sytuacja, można powiedzieć, gdzie jest pani w cieniu. Jak pani to skomentuje?” – spytał. W rozmowie pojawił się też wątek Puszy Białowieskiej i UNESCO.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


POlskie Radio wydało w tej sprawie Oświadczenie: W związku z nieprawdziwymi informacjami w sprawie Redaktora Wojciecha Dąbrowskiego informujemy, że Redaktor Wojciech Dąbrowski przebywa na urlopie i nie został zwolniony z Polskiego Radia.

A my w związku z doniesieniami i oświadczeniem obiecujemy jedno: będziemy przyglądać się tej sprawie, bo takie przymusowe urlopy to częsta sprawa.

Jak czytamy na stronie Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski z mediami związany jest od 1995 roku. Pracował w Radiu Radom, Radiu Plus, Wawa i Plus Warszawa. Współpracował z Telewizją Puls. Był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy informacyjne i rozmowy z bohaterami wydarzeń społeczno-politycznych. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: 300POLITYKA