“Szukacie pieniędzy na drogi w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach “Misiewiczów”, w przeroście urzędniczym – powiedział dziś w Sejmie lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w trakcie debaty nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

Kukiz stwierdził też, że projekt to przykład kolejnego “łupienia obywateli”. “Szukacie pieniędzy na drogi, szukacie ich w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach ‘Misiewiczów’, w przeroście urzędniczym, w komendach głównych policji, w komendzie głównej straży pożarnej, te pieniądze są w nowych BMW po 1,5 mln zł sztuka” – powiedział. Dodał również, że gdy 8 lat temu, PO podwyższała ceny paliwa “pani premier dzisiejsza Beata Szydło, pan Mariusz Błaszczak, pan Adam Hoffman przed kamerami wygłosili płomienne mowy, oskarżając Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i żądał obniżenia cen benzyny.”

Reklamy

Dodał ponadto, że “Kiedy Tusk podnosił Polakom VAT jednym cięciem, jedną ustawą wyjął im z kieszeni 5 mld zł, wy w tej chwili dokładnie od obywateli wyjmiecie tyle samo plus VAT”. Lider Kukiz’15 ocenił, że gdyby od ceny paliwa odjąć “złodziejskie podatki”, to kosztowałoby ono ok. 2 zł. “To, że pani Merkel chce wykończyć polskie firmy transportowe to wiemy, bo tego domagają się niemieckie związki zawodowe, bo niemieckie firmy przegrywają konkurencję z polskimi, a wy teraz do nich dołączacie i wstydźcie się tego” – mówił.

Poinformował też, że klub Kukiz’15 wnioskuje o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Źródło: interia

Poprzedni artykułTo tylko mięso do głosowania. Parlamentarzyści PiS nie mogą mieć własnego zdania.
Następny artykułUgrupowanie rządzące przyjęło fatalną ustawę. Czy grozi nam dyktatura?