18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZamach na Sąd Najwyższy. Plan to unieważnienie przyszłych przegranych wyborów? 

Zamach na Sąd Najwyższy. Plan to unieważnienie przyszłych przegranych wyborów? 

Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy, który oddaje władzę nad Sądem Najwyższym politykom partii rządzącej. Co może być politycznym celem tego działania? W ocenie niektórych komentatorów jest to utrwalenie władzy jednej partii. To właśnie Sąd Najwyższy może unieważnić przegrane wyboru. W przypadku, gdy trafią tam dyspozycyjni sędziowie, realizujący polityczne polecenia swoich mocodawców, taki scenariusz wcale nie jest niemożliwy.

Projekt ustawy zakłada, że gigantyczna władza nad sądami trafi w ręce Zbigniewa Ziobry. To on będzie jednoosobowo decydował o życiu i karierze sędziów. Jednocześnie aktualni sędziowie zostaną zamienieni na nowych, być może dyspozycyjnych wobec nowej władzy. Takie postępowanie otworzy zaś drogę do zabrania wolności Polakom i wprowadzenia dyktatury. Alarmują o tym politycy opozycji i media.

Reklamy

Naszym zdaniem PiS dąży do zbudowania władzy totalitarnej, a więc takiej, gdzie o wszystkim decyduje polityka. Nie ma mowy o niezależności sądów, nie ma już faktycznego trójpodziału władzy. Zamach na Sąd Najwyższy to także zamach na demokrację. Mieszkańcy naszego kraju stracą jakikolwiek wpływ na to, co robią politycy. A to grozi katastrofą.

Musisz o tym wiedzieć!