27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAndrzej Duda nie dorósł do roli prezydenta? Przestraszył się spotkania z Tuskiem

Andrzej Duda nie dorósł do roli prezydenta? Przestraszył się spotkania z Tuskiem

Złe wiadomości dla Polski płyną z pałacu prezydenckiego. Andrzej Duda nie spotka się z Donaldem Tuskiem w sprawie bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Ta decyzja potwierdza, że PiS zamierza prowadzić Polskę ku wyjściu z Unii Europejskiej – uważają niezależni komentatorzy. I wskazują, że przyczyną odmowy spotkania jest najprawdopodobniej strach prezydenta przed dalszą kompromitacją na arenie międzynarodowej. 

Naszym zdaniem prezydent Andrzej Duda zaprzepaścił szansę na wyjście poza krąg partyjnych układów, w jakie został uwikłany jeszcze z czasów PiS. Rozczarowanie w społeczeństwie pasywną postawą i bezrefleksyjnym podpisywaniem kolejnych ustaw przekłada się na fatalne wyniki badań wizerunku prezydenta. Coraz niższe notowania Andrzeja Dudy muszą budzić także obawy na Nowogrodzkiej, bo PiS jest w coraz trudniejszej sytuacji politycznej z uwagi na ostatnie nieprzystające posłowi zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. 
Wyborcy, którzy oczekują od polityków rozważnego, rozsądnego i odpowiedzialnego rządzenia, już w tej chwili szukają innych ugrupowań, którym mogliby przekazać swoje poparcie. 

Musisz o tym wiedzieć!