Sejmowa komisja sprawiedliwości w nocy odrzuciła wszystkie poprawki klubów opozycyjnych do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Obradom towarzyszyła awantura. Posłowie PO, Nowoczesnej i PSL wznosili hasła o „zamachu na sądownictwo” i „cenzurze”, a przebieg obrad porównywali do atmosfery panującej w czasach stanu wojennego. Zebranie uznali za nielegalne.

Decyzją posłów PiS, komisja sprawiedliwości odrzuciła poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne w zaledwie czterech głosowaniach. Najpierw głosowano nad poprawkami zgłoszonymi przez PO, następnie przez kluby Nowoczesnej, Kukiz’15 i PSL. W ciągu kilku minut odrzucono około 1300 poprawek. Posłowie nie mieli nawet żadnej możliwości uzasadniania poprawek – przeciwko temu opozycja także ostro protestowała.

Reklamy

Jednocześnie wcześniej komisja sprawiedliwości przyjęła – także w jednym głosowaniu – wszystkie poprawki zgłoszone przez PiS.

W kierunku przewodniczącego komisji, posła Stanisława Piotrowicza, opozycja kierowała słowa: „ORMO, ZOMO, cenzura”, „Nie ma zgody na takie metody”. „Wprowadzacie dyktaturę pana Kaczyńskiego”.

 

 

Źródło: twitter, onet

 

Poprzedni artykułZgubiła gdzieś wychowanie? Chamstwo posłanki Pawłowicz.
Następny artykułW PiS roi się od komunistów z PRL. Ten był łamistrajkiem