Internet nie zapomina. Nagranie Piotrowicza wychwalającego Sąd Najwyższy hitem w sieci

Dokładnie 5 lat temu Stanisław Piotrowicz zachwycał się Sądem Najwyższym. internauci znaleźli nagranie. “Na tle sądów powszechnych Sąd Najwyższy błyszczy, jeżeli chodzi o szybkość orzekania – mówił w 2012 roku z sejmowej trybuny poseł PiS Stanisław Piotrowicz, wówczas wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Dziś jest głównym zwolenników takich zmian w Sądzie Najwyższym, aby przenieść wszystkich obecnych sędziów w stan spoczynku. “PiSokryzja” – krytykuje opozycja.

“Na wstępie trzeba pogratulować sprawności funkcjonowania sądu. Szczególnego znaczenia nabiera ona, kiedy konstatujemy ją z niewielką, powszechnie krytykowaną sprawnością sądów powszechnych. Można powiedzieć, że na tle sądów powszechnych Sąd Najwyższy błyszczy, jeżeli chodzi o szybkość orzekania. Jak pan prezes wspomniał, jest ona na poziomie europejskim, to niewątpliwie satysfakcjonuje – mówił 26 lipca 2012 roku
Stanisław Piotrowicz, który wychwalał SN, oceniając sprawozdanie z jego działalności w 2011 r.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Jego wystąpienie można znaleźć na stronach… Sejmu, co wychwycili internauci.

A nam określenie PiSokryzja bardzo przypadło do gustu.

Źródło: sejm, twitter