[Counter-Box id="1"]

Portal wPolityce.pl, który należy do braci Karnowskich informuje, że ustawa o Sądzie Najwyższym nie zostanie podpisana przez prezydenta. Andrzej Duda odeśle ją do Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie, prezydent podpisze ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Portal, publikując informacje powołał się na kilka różnych źródeł. Najprawdopodobniej są one ulokowane w samym sercu partii.

Reklamy

– Informację o odesłaniu ustawy o Sądzie Najwyższym do TK i podpisaniu ustawy o KRS potwierdzają wszystkie źródła, z którymi rozmawialiśmy – czytamy na portalu.

Ale czy odesłanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego uspokoi protesty? Przypomnijmy, że na czele tej instytucji stoi obecnie przychylna PiS, Julia Przyłębska.

I tak na koniec pytamy retorycznie. Czy ktoś jeszcze wierzy w niezależność portalu, który ma takie przecieki? Toż to informacja po to, by społeczeństwo krytykujące prezydenta uwierzyło, że wsłuchuje się w głos ludu.

Aktualizacja. Profesor Prawa UW Marcin Matczak nie ma wątpliwości co stanie się z ustawą odesłana do Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: wPolityce, twitter

Poprzedni artykułCoraz więcej zwolenników PiS jest przeciwko niszczeniu sądów. Nawet Rafał Ziemkiewicz
Następny artykułPrezydent Andrzej Duda ma kolejny problem. Utracił poparcie młodych.