TVP tak się wstydzi pokazywanych informacji, że nie chce ujawnić kto je robi

Sieć obywatelska Watchdog kieruje skargę przeciw TVP o unikanie odpowiedzi na pytanie kto odpowiada za treść pasków pojawiających się na antenach telewizji publicznej.

jak napisała na stronie Watchdog Katarzyna Batko–Tołuć wniosek sieci obywatelskiej “o informację dotyczący tego, kto tworzy i akceptuje treści na „pasku” w TVP Info wywołał prawdziwą lawinę dyskusji. Przez część dyskutujących pytanie zostało nazwane infantylnym, stronniczym, wywołującym sprawę bez faktycznej potrzeby, przez innych zostało docenione jako podnoszące ważną kwestię dotyczącą tego, co dzieje się w TVP.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Organizacja stwierdziła, że o zadaniu pytania władzom TVP przeważyły “głosy z różnych stron sceny politycznej mówią o tekstach na paskach „urągających inteligencji”, o powinnościach telewizji publicznej vs powinnościach telewizji prywatnych oraz o tym, na ile płacąc za telewizję publiczną mamy prawo oczekiwać od niej czegoś szczególnego czy jak to się dzieje, że TVP przoduje w sztucznie wywołanej kampanii przeciw organizacjom społecznym.”

Ponieważ telewizja odmówiła odpowiedzi tłumacząc, że musi chronić dane osobowe pracowników. Watchdog pyta: “skąd opinia publiczna zna nazwiska prezenterów TVP.” i zapowiada przygotowanie skargi na nie udzielenie informacji przez instytucje publiczną.

Źródło: Watchdog