Po dwóch wetach Andrzeja Dudy w sprawie ustaw dotyczących sądów Jarosław Kaczyński stracił zaufanie do prezydenta. Prawdopodobnie kandydatem PiS na prezydenta w wyborach prezydenckich w 2020 r. zostanie premier Beata Szydło. Andrzej Duda nie odpuszcza. Szykuje się do walki o drugą kadencję.

Jak donosi Super Express “ważny polityk PiS, który w tym tygodniu brał udział w co najmniej kilku rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim”, poinformował o niezwykle napiętej atmosferze na linii Pałac Prezydencki – partia rządząca. Prezydent ewidentnie zawiódł prezesa, a “Jarosław Kaczyński nigdy nie zapomina”.

Wojna na linii prezydent – PiS zaczęła się po tym, jak Andrzej Duda zawetował ustawy partii Jarosława Kaczyńskiego o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W telewizyjnym orędziu najważniejszego polityka w Polsce zaatakowała Beata Szydło, która powiedziała: “Dyskusje z prawnikami są cenne, ale – by dobrze zreformować sądy – trzeba przede wszystkim słuchać zwykłych Polaków.”

Reklamy

Otoczenie Andrzeja Dudy przyznaje nieoficjalnie, że bez względu na wszystko będzie walczyło o reelekecję.

Eksperci przewidują, że na starciu Dudy z Szydło skorzystałaby tylko opozycja, bo juz stare przysłowie mówi “Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułDyktator, który nie chce demokracji? Demony w głowie prezesa PiS ujrzały światło dzienne w Toruniu.
Następny artykułTo niewiarygodne. Totalna władza kataloguje protestujących!