Wiadomości TVP od początku prezesury jacka Kurskiego dwoją się i troją, by przedstawić opozycję w jak najgorszym świetle. Jednocześnie wychwalają PiS. Teraz poszły o krok dalej. Wiadomości wycięły kluczowy fragment przemówienia prezydenta, które zostało wygłoszone z okazji Święta Wojska Polskiego.

Chodziło o wypowiedź głowy państwa, w której powiedział: „To jest armia Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jest niczyja armia prywatna.”

Reklamy

Słowa te są oczywistym przytykiem do działań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, z którym Duda od dłuższego czasu jest w konflikcie. Głowa państwa na oczach całej Polski pokazała szefowi MON jego miejsce w szeregu i zaznaczyła, że to prezydent, zgodnie z konsytuacją, jest naczelnym zwierzchnikiem sił zbrojnych. Jednak TVP Info w relacji z obchodów nie pokazała oczywiście tego fragmentu przemówienia prezydenta.

Wiadomości TVP oprócz wycięcia części wypowiedzi Dudy, próbowały pokazać, że wojsko, mimo swojego święta, robi co może, żeby pomóc ofiarom nawałnic na Pomorzu. A przecież armia została wysłana w rejon kataklizmu dopiero po 4 dniach.

Nawet portal wPolityce.pl zauważył wypowiedź prezydenta o prywatnej armii. Stwierdził jednak, że adresatem połajanki była… tzw. totalna opozycja. Portal Wirtualne Media dowcipnie to spuentował, że najwyraźniej prorządowe media nie ustaliły wspólnej wersji.

Źródło: twitter, Wiadomości, TVP Info, Wirtualne Media

Poprzedni artykułMakłowicz miażdży TVP. Mroczna stacja
Następny artykułRozdwojenie jaźni w rządzie? Nie popiera reparacji wojennych