Zdecydowana reakcja na propagandę PiS. Dość wydawania publicznych pieniędzy

Obywatele RP rozpoczynają kampanię „Dość propagandy za nasze pieniądze”. Bezpośrednią przyczyną jej rozpoczęcia jest akcja dyskredytująca prowadzona przez Polską Fundację Narodową za pieniądze spółek publicznych. W swojej kampanii wykorzystamy bilbordy, graffiti, plakaty i T-shirty. Apelujemy także do naszych sympatyków o wpłaty, które umożliwią zwiększenie zasięgu kampanii.

Obywatele RP uważają, że oburzająca i bezprecedensowa akcja PFN, byłaby niemożliwa w demokratycznym państwie. Napisali stosowne oświadczenie, w którym czytamy: “Rząd skłonił spółki skarbu państwa do wyłożenia pieniędzy, aby prywatna firma, na prywatnych słupach reklamowych wywiesiła setki plakatów oczerniających sądy – trzeci filar władzy. My Obywatele RP, nie godzimy się na to. Za całą akcję, de facto promującą PiS płaci Polska Fundacja Narodowa utworzona przez największe Spółki Skarbu Państwa. Przekazały one na tę propagandę 19 milionów złotych, wyjętych z naszych kieszeni.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Obywatele RP wskazali, że od dwóch lat stawiają opór bezprawiu PiS na Krakowskim Przedmieściu. teraz zadeklarowali, że każde kolejne takie działanie będą piętnować.

“Nie mamy zaprzyjaźnionych spółek skarbu państwa, które wbrew ekonomicznym zasadom dałyby nam pieniądze na nasza kampanię, a i tak taki proceder nie mieściłby się w naszych standardach etycznych. Dlatego wykupiliśmy jeden billboard – bo na tyle nas stać – i apelujemy o wpłaty na rozszerzenie zasięgu kampanii. Chcemy, aby nasze plakaty były wszędzie, aby propaganda PiS-u nie pozostała bez odpowiedzi” – napisali w oświadczeniu, a na Facebooku zamieścili film. Przygotowali też inne nośniki, których szablony udostępnili na swojej stronie. Zachęcają, by je drukować i malować “na chodnikach, na wolnych tablicach, pod siedzibami PiS. Niech nasz protest będzie masowy.”

Rozpoczęli też zbiórkę pieniędzy na wykupienie billboardów. Jak twierdzą tylko takim obywatelskim działaniem możemy powstrzymać bezwzględną, propagandową machinę PiS.

Źródło: Obywatele RP