Zmienia się trasa pociągu „Chopin” relacji Warszawa-Wiedeń. “Gazeta Wyborcza” informuje, że od grudnia pociąg będzie się zatrzymywał w gminie Brzeszcze, w której mieszka premier Beata Szydło. Jak przedstawiciele PKP Intercity skomentowali tę sprawę?

Pociąg Intercity “Chopin”, który dotychczas jechał przez Katowice teraz będzie omijał aglomerację górnośląsko-zagłębiowską. Obecnie na jego trasie znalazł się Kraków, liczące 13 tys. mieszkańców Zebrzydowice, a także jeszcze mniejsze (11 tys.) Brzeszcze. To w tej gminie leży wieś Przecieszyn, gdzie mieszka premier Beata Szydło. Mieszkańcy mogą być więc wdzięczni szefowej rządu, bo od grudnia będą mogli pojechać bezpośrednim pociągiem do stolicy. Czy zechcą?

Reklamy

Potencjał pasażerów gminy Brzeszcze i okolicznego powiatu oświęcimskiego szacowany jest na ok. 20 tys. Inicjowane przez lokalną społeczność wnioski o uruchomienie połączenia dalekobieżnego wpływały już w 2015 roku. Działa tam stowarzyszenie na rzecz Gminy Brzeszcze “Brzost”, z którym jesteśmy w kontakcie – poinformowała Agnieszka Serbeńska w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. Zapomniała jednak dodać, że to w tym roku PiS doszedł do władzy, a Beata Szydło została premierem.

Przedstawiciele PKP Intercity w rozmowie z “Super Expressem” powiedzieli, że tworzenie nowych postojów w małych miejscowościach wynika z “prowadzonej polityki przybliżania kolei dalekobieżnej mieszkańcom Polski powiatowej”.

Dla nas ciekawe jest to, że przybliża się ją zawsze mieszkańcom powiatów, w których mieszkają politycy piastujący najważniejsze stanowiska w państwie. Internauci w takiej sytuacji zawsze piszą: “Przypadek? Nie sądzę!”

Źródło: Gazeta Wyborcza, Super Express,

Poprzedni artykułSyn posłanki PiS doradcą prezesa ważnej instytucji
Następny artykułMinisterstwo Rolnictwa rezygnuje z promocji polskich produktów w sklepach