Senat planuje przyjąć uchwałę na cześć powstałej w 1977 roku organizacji Polski Komitet Obrony Życia i Rodziny, którego organ prasowy zajmował się tropieniem żydomasońskich spisków – donosi “Rzeczpospolita”. Za planowaną uchwałą stoi senator PiS prof. Jan Żaryn, który podkreśla, że Polski Komitet Obrony Życia i Rodziny (później Polski Komitet Obrony Życia, Rodziny i Narodu) był pierwszą w PRL organizacją pro-life.

Komitet wydawał gazetę “Samoobrona Polska”, w której można było przeczytać m.in.:
“Szowinizm żydowski w świecie wyraźnie wzmocnił swoje pozycje. (…) Rządy państw zachodnich reprezentują, bo muszą pod groźbą obalenia, interesy żydomasońskie”.

Reklamy

Rzeczpospolita donosi, że członkowie komitetu zajmowali się tropieniem żydowskich, antypolskich spisków również w szeregach antykomunistycznej opozycji. Głównym autorem pisma i założycielem komitetu był Marian Barański, po transformacji szef Stronnictwa Narodowego “Szczerbiec”, obecnie prezes Stowarzyszenia Narodowego im. Romana Dmowskiego, a także współzałożyciel Narodowego Frontu Polski, którego jeden z liderów spalił kukłę Żyda we Wrocławiu.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułJurgiel szkodzi polskiej wsi? Chcą odwołania nieudolnego ministra
Następny artykułRząd ciągnie Polskę na dno. Jesteśmy coraz mniej konkurencyjni na tle innych krajów