Strach w Ministerstwie Zdrowia. Akcja protestacyjna lekarzy rezydentów przynosi efekty

W kilku szpitalach lekarze rezydenci nie przyszli do pracy. Trzeba było przekładać operacje. Wszystko zgodnie z zapowiedzią, że dziś dojdzie do strajku lekarzy rezydentów, którzy domagają się podwyżek i zwiększenia dotacji dla jednostek ochrony zdrowia.

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy przełożono zaplanowane operacje, bo rezydenci nie przyszli do pracy. W niektórych miastach rezydenci rozpoczęli głodówkę. W Bydgoszczy żaden rezydent nie przyszedł do pracy. Szpital musiał przełożyć zaplanowane operacje chirurgiczne.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


A my po raz kolejny przypominamy, że najniższa pensja krajowa wynosi 2000 złotych, zaś lekarze rezydenci zarabiają najwyżej 2400. Kształcą się zaś minimum 10 lat. Studia medyczne uchodzą za jedne z najtrudniejszych, a zawód lekarza za jeden z najbardziej odpowiedzialnych.

Źródło: Gazeta Pomorska