18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWielka wpadka MON. Tym razem w kontrwywiadzie

Wielka wpadka MON. Tym razem w kontrwywiadzie

W Służbie Kontrwywiadu Wojskowego pracuje Jan Kudrelek, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa PRL donosi portal tvn24.pl. MON nie ustosunkował się do tej sprawy.

Kudrelek został zatrudniony w SKW kilka miesięcy temu wynika z ustaleń tvn24.pl. Jest konsultantem i opiniodawcą z zakresu prawa karnego i administracyjnego. Wcześniej był natomiast wykładowcą w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie, a w czasach PRL pracownikiem Służby Bezpieczeństwa, m.in. jako inspektor Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Lublinie.

Reklamy

O Kudrelku śpiewał już w swoim czasie Paweł Kukiz – obecnie poseł. Tekst utworu „Kundelek Antka Policmajstra” z albumu „Zakazane piosenki” składa się w większości z fragmentów dokumentów IPN-u na temat b. pracownika SB.

W tytule piosenki pojawia się postać „Antka Policmajstra”, którym może być obecny szef MON Antoni Macierewicz, gdyż Kudrelek był kilka lat temu doradcą poselskim w zakresie prawa, blisko związanym z PiS.

Dziennikarze TVN próbowali uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego rząd PiS, który na sztandarach ma wypisaną walkę z wszelką obecnością PRL-u w życiu państwowym i publicznym i którego członkowie posługują się ostro antykomunistyczną retoryką, tolerują w szeregach podległych im instytucji osoby z tak silną PRL-owską przeszłością? Jednak Ministerstwo Obrony Narodowej nie chciało rozmawiać z reporterami.

Jest jeszcze sprawa emerytury. Portal TVN.24 pisze, że Kudrelek „Jako były funkcjonariusz SB od października traciłby część swojej mundurowej emerytury, ograniczonej tak zwaną ustawą dezubekizacyjną. Teraz jej nie straci, gdyż jego dokumenty zostały przejęte przez MON z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW i Instytutu Pamięci Narodowej. (…) A na razie obowiązek sprawdzania, czy funkcjonariusz zaczynał karierę w SB, czy innej PRL-owskiej służbie, nie obowiązuje instytucji wojskowych.”

A my gratulujemy sprytu.

Źródło: TVN.24

Musisz o tym wiedzieć!