Co ukrywa Zalewska? Ministerstwo Edukacji Narodowej przegrało w sądzie

Resort edukacji nie ujawni nazwisk autorów podstaw programowych. “Odwołamy się od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego” – powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska, zapowiadając kasację do NSA. jej wypowiedź przytacza RMF.

“Chcemy chronić prywatność naszych współpracowników, tak jak Bronisław Komorowski chronił autorów opinii w sprawie OFE” – tłumaczy Zalewska i dodaje, że “kiedy prezydent Komorowski zanonimizował ekspertów ds. OFE, to sąd uznał, że miał do tego prawo dla bezpieczeństwa tych osób.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pod koniec września Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał ujawnienie pełnej listy autorów podstaw programowych podkreślając, że opinia publiczna ma prawo znać ich nazwiska. Wniosek w tej sprawie złożyła Fundacja “Przestrzeń dla Edukacji”.

Źródło: RMF.FM