22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolacy mają dość układu rządzącego? Opozycja triumfuje w najnowszym sondażu

Polacy mają dość układu rządzącego? Opozycja triumfuje w najnowszym sondażu

Nieprzespane noce czekają posłanki i posłów PiS. Wszystko przez najnowszy sondaż IBRIS, w którym opozycja pokonuje to ugrupowanie. W sondażu założono, że opozycja tworzy wspólną listę, z której startują przedstawiciele Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. W takim przypadku na zjednoczoną opozycję zagłosowałoby blisko 37 procent badanych.

Na PiS zagłosowałoby nieco ponad 35 procent osób natomiast na ugrupowania Kukiza, które jest coraz częściej postrzegane jako swojego rodzaju przystawka do PiS, zaledwie 11,9 procenta osób badanych. Fatalnie w sondażu wypadło SLD, które otrzymało 2,2 procenta głosów.

Reklamy

Powody do zadowolenia mają więc Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, który jako lider partii ale też lekarz cieszy się najwyższym wskaźnikiem zaufania do polityków opozycji ale też liderzy PO, Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej, Ryszard Petru. To także wskazówka dla tych ugrupowań, co do dalszych kierunków działania. Wspólna praca tych ugrupowań może przynieść wiele korzyści Polsce i odwrócić niekorzystne zmiany, wprowadzane przez PiS.

Naszym zdaniem, mimo nachalnej propagandy serwowanej przez prorządowe media, nie ulega wątpliwości iż poparcie dla PiS będzie też stale i konsekwentnie spadać. Konflikty w rządzie, chaos w edukacji, strajki lekarzy i poważny konflikt Kaczyńskiego z prezydentem spowodują, że ugrupowanie rządzące powinno tracić poparcie społeczne.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!