Zamiast uzbrojenia MON kupuje projektory. Będą wyświetlać filmy na budynkach

Resort obrony chce kupić systemy do wyświetlania obrazów na ministerialnych budynkach – donosi RMF FM. MON ogłosiło właśnie przetarg na zakup i montaż takich urządzeń.

Jako pierwsze mają zostać oświetlone budynki ministerstwa na ulicy Klonowej w Warszawie, drugi gmach ministerialny przy Alei Niepodległości, a także siedziba Sztabu Generalnego na ulicy Rakowieckiej. Każdy z rzutników musi mieć możliwość wyświetlania obrazów o średnicy od 1,6 metra do 40 metrów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Będą wyświetlane obrazy przedstawiające m.in. flagi Polski, Unii Europejskiej czy NATO, a także logotyp Ministerstwa Obrony Narodowej. Resort zamawia też inne grafiki, do uzgodnienia, które mają być wykorzystywane podczas świąt państwowych oraz wojskowych. Do tej pory podobne iluminacje ma Pałac Prezydencki oraz Kancelaria Premiera.

Źródło: RMF.FM