[Counter-Box id="1"]
Dzisiejsza Rzeczpospolita zamieszcza ocenę działań opozycji. Na najwyższą ocenę zdaniem analityków zasłużył Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. Zyskał uznanie rozwagą, umiarkowaniem i wyważonym podejściem do spraw Polski. PSL idzie własną drogą, która z perspektywy czasu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem na tle chaotycznie działającego Kukiza. 
Najwyższa ocena przypadła liderowi PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymał czwórkę. Symbol umiarkowania i rozwagi. Niewielki zespół posłów PSL sprawnie pracuje w Sejmie a prezes tej partii może się też pochwalić najwyższą liczbą wystąpień z sejmowej mównicy. Przeciwnicy polityczni zgodnie oceniają go jako dobrego lidera, który w ten sposób krok po kroku buduje zaufanie społeczne. Nic więc dziwnego, że również w rankingach zaufania znajduje się najwyżej ze wszystkich polityków opozycji. 
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, otrzymał drugą ocenę, szkolną trójkę. PO jest największą partią opozycyjną i ma dużą szansę na przeciwstawienie się szkodliwym zmianom wprowadzanym przez PiS, które prowadzą Polskę do roli zaścianka Europy. 
Ryszard Petru otrzymał trzecią ocenę, dwójkę. Nowoczesna jest partią, która ma najciekawszy dzisiaj program dla Polski przyszłości. Musi jednak włożyć więcej wysiłku w jego prezentację i przekonanie wyborców do siebie. 
Egzaminu nie zdał tylko Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 jest krytykowany za wspieranie PiS, cichą zgodę na zabieranie mu posłów, brak zdecydowanej reakcji w sprawie fatalnej ordynacji wyborczej do samorządów. Kukiz tkwi w rozkroku pomiędzy wspieraniem PiS a antysystemowością. A to powoduje zanik poparcia.
źródło: rp.pl 
Poprzedni artykułNa Kongresie 590 jak za komuny. Specjalne sklepy dla wybranych
Następny artykułTo państwo policyjno skarbowe. Liczy się kasa dla polityków, nie ludzie