Absurdalny kult jednostek z PiS w szkolnym programie. Grozi nam Korea Północna Bis?

Uczniowie gimnazjum do konkursu Wiedzy o społeczeństwie muszą nauczyć się życiorysów niektórych polityków. Wśród nich… Antoni Macierewicz. Na sprawę zwrócił uwagę Borys Budka z PO, który na Twitterze opublikował skan regulaminu konkursu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty.

“Państwo PiS w natarciu. W 2. klasie gimnazjum do konkursu z WOS młodzież ma uczyć się życiorysów m.in. Macierewicza czy Morawieckiego. Ani słowa o prezydencie Wałęsie czy Tadeuszu Mazowieckim. Obłęd!” – napisał na Twitterze Borys Budka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem uczniom powinno się polecać filmy Stanisława Barei, w których roi się od absurdów PRL-owskiej rzeczywistości. Bez tego mogą nie zrozumieć czemu z działu Ludzie “wylecieli” ci, którzy dziś nie popierają PiS, choć przeszło ćwierć wieku temu tworzyli opozycję.

Źródło: Twitter