22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKosiniak-Kamysz zaorał PiS w sprawie Sądu Najwyższego. Lawina gratulacji od internautów

Kosiniak-Kamysz zaorał PiS w sprawie Sądu Najwyższego. Lawina gratulacji od internautów

„Nie możemy poprzeć tej ustawy. Jeśli jednymi drzwiami do sądu wchodzi polityka, to drugimi wychodzi sprawiedliwość” – powiedział lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując w Sejmie prezydencki projekt ustawy o SN.

Opinie o prezydenckim projekcie reformy sądownictwa, w imieniu klubu PSL przedstawiał Władysław Kosiniak-Kamysz. „Biliśmy brawo prezydentowi kiedy zapowiadał projekty zmian w wymiarze sprawiedliwości. Miał szanse zaproponować zmiany które realnie uzdrowią sądownictwo, ale przedstawione dziś ustawy nie spełniają tych oczekiwań” – stwierdził lider PSL.

Reklamy

Jak podkreślił polityk, PiS poprzez ustawy prezydenta chce wprowadzić zasadę „władza sądzi, władza rządzi”. Dlatego stwierdził, że PSL nie może poprzeć tej ustawy. „Jeśli jednymi drzwiami do sądu wchodzi polityka, to drugimi wychodzi sprawiedliwość.”

Lider PSL powiedział też, że jedno z haseł PiS, dotyczące dekomunizacji sądów, w tym Sądu Najwyższego, w tym wypadku nie ma kluczowego znaczenia, ponieważ Sąd Najwyższy w Polsce jest najbardziej zdekomunizowanym sądem ze wszystkich. „Wy komunizujecie ten sąd, a nie dekomunizujecie” – dodał polityk.

Słowa lidera PSL odbiły się szerokim echem w internecie.

Źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!