26 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMobilizacja sił demokratycznych. We wtorek największa demonstracja pod Senatem

Mobilizacja sił demokratycznych. We wtorek największa demonstracja pod Senatem

„Walczymy do końca!” – pod tym hasłem zaplanowano na wtorek przed Senatem protest zjednoczonej opozycji. Do manifestowania przeciwko niekonstytucyjnym ustawom sądowym PiS wzywa kilkanaście organizacji parlamentarnych i pozaparlamentarnych, w tym Ogólnopolski Strajk Kobiet, KOD i partie.

Manifestacja ma się rozpocząć o godzinie 15:00, a punkt kulminacyjny organizatorzy zapowiadają między 18:00 a 20:00. „Dołączcie do nas. Bez względu na to, jak to się skończy, niech nie skończy się w ciszy. To jest ten moment” – apelują organizatorki i organizatorzy, którzy na miejsce spotkania wyznaczyli kładkę przy ul. Górnośląskiej w Warszawie.

Reklamy

Organizatorkami i organizatorami akcji są (w kolejności alfabetycznej): Dziewuchy Dziewuchom, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Inicjatywa Polska, Koalicja Prodemokratyczna, Komitet Obrony Demokracji, Kongres Świeckości, Manifest Wolnej Polki, Nowoczesna, Obywatele RP, ODnowa, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Partia Zieloni, Protest Kobiet, Queer Solidarnie, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Stowarzyszenie Obywatele Solidarnie w Akcji i Wolne Sądy.

Musisz o tym wiedzieć!