Nieprawdopodobne ile nas kosztuje władza. 200 milionów na nagrody w rządzie PiS!

Super Express podsumował rząd Beaty Szydło i wyszło, że nie należał on do najoszczędniejszych. W nieco ponad dwa lata rozdano lekką ręką ponad 200 mln zł na nagrody w resortach. Najbardziej hojny dla swoich ludzi był. Mateusz Morawiecki.

W Ministerstwie Finansów rozdano urzędnikom w sumie 71 mln zł! W resorcie tłumaczono, że „Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród.”

Nieco mniej szczodry był Witold Waszczykowski, który w MSZ rozdał od listopada 2015 do początku grudnia 2017 r. niemal 60 mln zł. Pieniądze przyznawał „Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”.

W resorcie rodziny nagrody wytłumaczono ciężką pracą nad programem 500 plus, a w Ministerstwie Edukacji – przygotowaniami kontrowersyjnej reformy oświaty.

Ministerstwo Kultury potrzebuje jeszcze niemal miesiąca, by przeanalizować wniosek Super Expressu o udostępnienie informacji w tej sprawie, zaś resort obrony Antoniego Macierewicza odpowie dopiero w nowym roku, bo musi zgromadzić odpowiednie informacje. Ale i tak gołym okiem widać, że nic tylko być w PiS.

Źródło: Super Express

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GochaankaAnjarichat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anka
Gość
anka

te newsy należy mocno rozprzestrzeniać na terenach dotkniętych latem przez nawałnicę , gdzie ludzie do dziś nie mogą wrócić do domów

Gocha
Gość
Gocha

Anka dobrze piszesz .Już najwyższy czas aby zlikwidować te 13-ki i premie,nagrody,dodatki w budżetówce

richat
Gość
richat

teraz k…..a my !!!

Anja
Gość
Anja

teraz kurwa MY! 🙁