Super Express podsumował rząd Beaty Szydło i wyszło, że nie należał on do najoszczędniejszych. W nieco ponad dwa lata rozdano lekką ręką ponad 200 mln zł na nagrody w resortach. Najbardziej hojny dla swoich ludzi był. Mateusz Morawiecki.

W Ministerstwie Finansów rozdano urzędnikom w sumie 71 mln zł! W resorcie tłumaczono, że “Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród.”

Reklamy

Nieco mniej szczodry był Witold Waszczykowski, który w MSZ rozdał od listopada 2015 do początku grudnia 2017 r. niemal 60 mln zł. Pieniądze przyznawał “Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”.

W resorcie rodziny nagrody wytłumaczono ciężką pracą nad programem 500 plus, a w Ministerstwie Edukacji – przygotowaniami kontrowersyjnej reformy oświaty.

Ministerstwo Kultury potrzebuje jeszcze niemal miesiąca, by przeanalizować wniosek Super Expressu o udostępnienie informacji w tej sprawie, zaś resort obrony Antoniego Macierewicza odpowie dopiero w nowym roku, bo musi zgromadzić odpowiednie informacje. Ale i tak gołym okiem widać, że nic tylko być w PiS.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułRzeka pieniędzy płynie do Torunia. Kolejne miliony dla Rydzyka.
Następny artykułKRRiT w strachu po fatalnej decyzji. Czy Kaczyński odwoła Kołodziejskiego?