[Counter-Box id="1"]

Czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która tak pilnie zajęła się TVN24, zwróci uwagę na skandaliczne słowa komentarza prezentera Wojciecha Biedronia podczas przeglądu prasy w prawicowej telewizji Karnowskich wPolsce.pl? “Grupka świrów z Obywateli UB i KODu” – to określenia padające w programie tej stacji.

28 września br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia koncesji dla spółki Fratria Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni na rozpowszechnianie kanału telewizyjnego wPolsce.pl. Tymczasem w piątkowym przeglądzie prasy z ust prezentera wPolsce.pl padły słowa będące komentarzem do artykuł pt. “Ciężki to los być dzisiaj PiS.” “No rzeczywiście, niemal 50% poparcia, zadowoleni Polacy, najmniejsze bezrobocie w historii, najmniejszy deficyt od przynajmniej dekaty, i tylko grupka świrów z Obywateli UB i KODu awanturujących się na polskich ulicach. (…)”

Reklamy

Przypomnijmy. W uzasadnieniu kary dla TVN24 napisano:

“Rzetelny przekaz dziennikarski nie powinien być wybiórczy ani stronniczy. Charakterystyczne cechy szczególnej staranności, to zawsze ostrożność, dbałość, zapobiegliwość, przezorność, rozwaga, oględność, dokładność, uwaga, rozsądek, sprawność, wnikliwość, wiedza, roztropność, przewidywanie, krytycyzm, sumienność, samokontrola, obiektywizm, solidność (wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 10 maja 2016 roku, I ACa 1076/15).”

Czy słowa “dziennikarza” Wojciecha Biedronia w telewizji finansowanej ze spółek skarbu państwa, w kierunku osób, które w sposób legalny i zgodnie z prawem manifestują swoje niezadowolenie i nazywanie ich “świrami” nie są absolutnym zaprzeczeniem wyroku sądu, który zdefiniował, na czym polega rzetelny przekaz dziennikarski?

Źródło: You Tube

Poprzedni artykułKonflikt Duda Macierewicz coraz ostrzejszy. Mogło dojść do tragedii.
Następny artykułTak wygląda dobra zmiana PiS w PKP. Setki ludzi marzły na peronach w Zakopanem, bo nie wpuszczono ich do pociągu