[Counter-Box id="1"]

Kolejna skarga na “Wiadomości” – informuje Gazeta Wyborcza. Złożył ją Juliusz Braun, były prezes TVP, a dzisiaj członek Rady Mediów Narodowych. Przekonuje, że w materiale broniącym “Koronę Królów” przed krytyką, podano nieprawdziwe informacje na temat działań TVP pod jego rządami.

“Gazeta Wyborcza” dotarła do treści skargi, w której były prezes TVP tłumaczy swoje zarzuty. W materiale przekonywano, że za czasu poprzednich władz TVP gloryfikowano rosyjską armię, czego dowodem jest czołówka “Wiadomości” z parady w Dniu Zwycięstwa. Braun przekonuje, że to było pokazanie odradzającego się rosyjskiego imperializmu, a TVP obszernie i krytycznie relacjonowało np. rosyjską aneksję Krymu czy konflikt w Donbasie.

Reklamy

W “Wiadomościach” przekonywano też, że to pierwsza od 30 lat produkcja historyczna TVP, a w poprzednich latach emitowano zagraniczne produkcje, które budziły kontrowersje. Pokazano, że chodzi o serial “Nasze matki, nasi ojcowie”. Braun wyjaśnia, że serial wyemitowano, bo w Polsce toczyła się dyskusja bez znajomości treści. Emisji towarzyszyła rozmowa historyków i debata, także z uczestnikami II wojny światowej. Dodaje, że wcześniej złożył skargę do szefa ZDF, a dzięki jego interwencji powstał niemiecki film dokumentalny o żołnierzach w AK.

Juliusz Braun przypomina też, że za jego rządów w TVP powstał 90-odcinkowy “Czas Honoru”, którego Jacek Kurski nie chciał kontynuować. Wymienia też filmy o Eugeniuszu Bodo, “Miasto z morza” o budowie Gdyni czy zrealizowane wspólnie z BBC seriale o historii I i II wojny światowej. Braun chce, aby KRRiT nałożyła na TVP karę finansową, a materiał został usunięty ze strony internetowej “Wiadomości”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz liderem zaufania do polityków opozycji w styczniu. Katarzyna Lubnauer druga. 
Następny artykułMinisterstwo Edukacji chce budowy państwa wyznaniowego? Walentynki i halloween niepożądane