[Counter-Box id="1"]

Składki ZUS dla przedsiębiorców pójdą w górę mocniej niż w ubiegłym roku. Pracodawcy RP policzyli, że w 2018 roku osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą miesięcznie ponad 1200 złotych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza przelew większy o ponad 5 procent.

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale. Rosnące pensje przełożą się na ustalenie wysokości składek, które przedsiębiorcy będą musieli odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklamy

W przypadku przedsiębiorców korzystających z preferencyjnych warunków (do dwóch lat od momentu założenia firmy) składka do ZUS wyniesie w 2018 roku 520,09 zł miesięcznie, o 6,6 proc. więcej niż w 2017 roku.

“Dobrze prosperująca część przedsiębiorców praktycznie nie odczuje różnicy, choć dla niektórych mikrofirm będzie to stanowiło zwiększenie i tak niewspółmiernych obciążeń. Dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem takich rozwiązań, które powiążą wysokość składek z efektem ekonomicznym prowadzonej działalności” – twierdzi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Pracodawców RP.

Od stycznia przedsiębiorcy rozliczają się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, przelewając składki na jeden, indywidualny rachunek skarbowy, a nie na cztery, jak było do tej pory.

Źródło: TVN

Poprzedni artykułPrezes linii lotniczych Wizz Air masakruje PiSowską propagandę. Okęcie ma jeszcze bardzo dużo możliwości rozwoju
Następny artykułTa władza nie szanuje naszych pieniędzy. Rząd PiS wydał 3 miliony złotych na bezsensowną kampanię reklamową