Dramat polskich rolników i brak efektów działań rządu. Straty idą w miliony!

Coraz więcej hodowców poszkodowanych z powodu afrykańskiego pomoru świń. Na Warmii i Mazurach potwierdzono 17 przypadków – donosi Informacyjna Agencja Radiowa.

Posłowie PSL zaapelowali do ministra rolnictwa o pilne uruchomienie nadzwyczajnej pomocy dla polskich eksporterów i rolników poszkodowanych przez afrykański pomór świń.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zarzucił władzom bezczynność w sprawie ASF. Jak powiedział, dziś nie możemy sprzedawać polskiej wieprzowiny do Mołdawii. Cztery województwa, w tym warmińsko-mazurskie, nie mogą też sprzedawać wieprzowiny na Ukrainę. “To tragiczny moment dla tysięcy polskich gospodarstw” – podsumował szef PSL.

W ubiegłym roku Główny Lekarz Weterynarii potwierdził ponad 700 przypadków wirusa ASF u dzików , a czego 17 w warmińsko-mazurskiem. Pierwszy przypadek choroby w Polsce zanotowano 4 lata temu.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa