Ekspertem TVP Info w sprawach stosunków polsko-izraelskich jest Piotr Woyciechowski, który 3 miesiące temu został zwolniony z funkcji prezesa PWPW m.in. za podsłuchiwanie związkowców.

Bezpośrednim powodem odwołania była prawdopodobnie opisana przez Fakt  tzw. afera podsłuchowa. Chodzi o podsłuchiwanie spotkań działaczy zakładowej “Solidarności”, by potem wykorzystywać je do wygrywania sporów pomiędzy pracownikami i związkami (w PWPW działają dwa).

Reklamy

Jak donosi tygodnik Polityka przyczyny odejścia Woyciechowskiego są jednak głębsze. Chodzi głównie o wyjątkowo styl zarządzania w PWPW. Woyciechowski nie tolerował w kierowanej przez siebie firmie nawet najmniejszego oporu ze strony pracowników. Pod jego rządami w PWPW doszło do faktycznego rozmontowania działającego tam wcześniej dość prężnie mechanizmu współdecydowania pracowników o losach firmy.

Woyciechowski niewygodnych ludzi z rady nadzorczej się pozbył. Prawicowe media sprawy nie nagłaśniały. W razie potrzeby publikowały usłużne teksty przedstawiające wrogów prezesa PWPW w jak najgorszym świetle. Woyciechowski zaś odwdzięczał się “współpracą finansową” z wydawcami wielu prawicowych tytułów.

Teraz Woyciechowski występuje w TVP jako ekspert.

Źródło: Polityka, Facebook, Twitter

Poprzedni artykułFatalna sytuacja w służbie zdrowia nie rusza władzy ? Marszałek z PiS reklamuje sok z buraka jako środek na raka
Następny artykułEdukacja w Polsce coraz gorsza. Wszystko przez program Zalewskiej