Emeryci są coraz biedniejsi. Szokujące dane

Emerytury rosną, ale seniorów stać na coraz mniej! Drożyzna tak mocno daje nam się we znaki, że dziś za średnią emeryturę w wielu przypadkach można kupić mniej niż 15 lat temu – informuje Super Express.

Obecnie średnia emerytura wynosi 2138 zł, a 15 lat temu było to 1064 zł. Różnica jest spora, jednak ceny podstawowych produktów żywnościowych tak mocno wystrzeliły w górę, że dziś możemy pozwolić sobie na mniej.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Tylko masło w ostatnim roku zdrożało o kilkadziesiąt procent. Dziś za 200-gramową kostkę płacimy przeciętnie ponad 6 zł. A jeszcze w 2003 r. średnia cena wynosiła. 2,41 zł!

Tymczasem, jak wynika z badań, to żywność stanowi największą grupę wydatków w emeryckich budżetach! Czy doroczna waloryzacja rent i emerytów wpłynie jakoś na tę sytuację?

“Waloryzacja ma w swoim założeniu zrekompensować rosnące ceny. Można mieć wątpliwości, czy te kilkadziesiąt dodatkowych złotych w przypadku wielu emerytów cokolwiek zmieni” – twierdzi prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.

Cóż… przy pensjach rządzących wynoszących kilkanaście tysięcy złotych fakt, że masło zdrożało jest pewnie przez nich nie zauważony.

Źródło: Super Express