20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieEmeryci są coraz biedniejsi. Szokujące dane

Emeryci są coraz biedniejsi. Szokujące dane

Emerytury rosną, ale seniorów stać na coraz mniej! Drożyzna tak mocno daje nam się we znaki, że dziś za średnią emeryturę w wielu przypadkach można kupić mniej niż 15 lat temu – informuje Super Express.

Obecnie średnia emerytura wynosi 2138 zł, a 15 lat temu było to 1064 zł. Różnica jest spora, jednak ceny podstawowych produktów żywnościowych tak mocno wystrzeliły w górę, że dziś możemy pozwolić sobie na mniej.

Reklamy

Tylko masło w ostatnim roku zdrożało o kilkadziesiąt procent. Dziś za 200-gramową kostkę płacimy przeciętnie ponad 6 zł. A jeszcze w 2003 r. średnia cena wynosiła. 2,41 zł!

Tymczasem, jak wynika z badań, to żywność stanowi największą grupę wydatków w emeryckich budżetach! Czy doroczna waloryzacja rent i emerytów wpłynie jakoś na tę sytuację?

„Waloryzacja ma w swoim założeniu zrekompensować rosnące ceny. Można mieć wątpliwości, czy te kilkadziesiąt dodatkowych złotych w przypadku wielu emerytów cokolwiek zmieni” – twierdzi prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.

Cóż… przy pensjach rządzących wynoszących kilkanaście tysięcy złotych fakt, że masło zdrożało jest pewnie przez nich nie zauważony.

Źródło: Super Express

Musisz o tym wiedzieć!