[Counter-Box id="1"]

Senator PiS został zawieszony z powodu wpisów publikowanych w mediach społecznościowych. Waldemar Bonkowski zamieścił nagranie będące fragmentem film propagandowego Trzeciej Rzeszy. Twierdzi, że nigdy nie był antysemitą.

Polityk w rozmowie z TVN24 stwierdził, że swojego wpisu nie usunie, ponieważ “internauci nie będą wiedzieli, co naprawdę się w nim znajdowało”. Według niego, to nie był jego post, bo go “tylko powielił”. I faktycznie, około godz. 12 nagranie nadal było na profilu senatora. Dodał, że trzeba samemu ocenić film. Wyraził też nadzieję, że nie zostanie usunięty z partii.

Reklamy

Materiał, który pojawił się w mediach społecznościowych senatora Prawa i Sprawiedliwości, został udostępniony z profilu innej osoby. Na nagraniu widać agresywne zachowanie żydowskiej policji w warszawskim getcie, ale był to wyreżyserowany przez propagandę Trzeciej Rzeczy materiał propagandowy.

Senator tłumaczył, że film ma udowodnić, że w czasie wojny byli też Żydzi, którzy “własnym pobratymcom robili krzywdę”. Zapewnił też, że nigdy nie był antysemitą.

W czwartek Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS. Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, była to decyzja Jarosława Kaczyńskiego.

Dziennikarzom Fakt tłumaczył, że tam nie ma informacji, ze to nazistowska propaganda.

A dla nas interesujące jest to, że za znęcanie się nad żoną jakoś nikt nie chciał go zawiesić.

Źródło: Twitter, Fakt, TVN24, Polsat

Poprzedni artykułWspółpracownik Szyszki zarabia więcej niż premier. Dojna zmiana?
Następny artykułKolejny antysemita w PiS? Polityk tłumaczy, że ktoś zhakował mu konto