[Counter-Box id="1"]

Ministerstwa pod rządami PiS wydały fortunę za pomocą służbowych kart płatniczych. Wśród najbardziej rozrzutnych króluje były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak donosi Super Express resort obrony pod jego rządami wydał prawie 15 mln zł!

O wydatki służbowymi kartami kredytowymi i płatniczymi w resortach zapytał poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Z odpowiedzi ministerstw wynika, że najwięcej przez półtora roku rządów PiS wydał resort środowiska. Było to 1,3 mln zł. W sumie wydatki wszystkich ministerstw wynosiły ponad 2 mln. Ale dane nie uwzględniały odpowiedzi MON, bo resort Macierewicza bardzo długo zwlekał z ujawnieniem wydatków kartami. Teraz już wiadomo dlaczego!

Reklamy

Jak pisze SE w wyniku użycia kart w 2016 r. została wydatkowana kwota 9 540 317 zł, natomiast w I półroczu 2017 r. kwota 5 258 061 zł – poinformował w styczniu Bartosz Kownacki, ówczesny wiceminister obrony. Łącznie MON wydał więc przez 1,5 roku prawie 15 mln zł, czyli siedem razy więcej niż pozostałe ministerstwa razem!

“Same płatności kartami nie są niczym złym, pod warunkiem że wydatki są racjonalne. Patrząc jednak na wysokość kwoty i znając lekką rękę Macierewicza do szastania pieniędzmi, myślę, że trzeba się dokładnie przyjrzeć, na co wydano te pieniądze” – cytuke Super Express byłego ministra obrony Tomasza Siemoniaka z PO.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułCoraz bardziej dolegliwe konsekwencje niedziel bez sklepów. Przez pisowski zakaz handlu nie będą kursować autobusy?
Następny artykułGra na zdjęcia. Czy fotografie pogrążą Wąsika?