Zamiana galerii handlowej na dworzec to jedyna możliwość ominięcia zakazu handlu w niedziele przez sklepy mieszczące się w centrach. Jak pisze Super Express jedną z pierwszych, która zdecydowała się na taki ruch, jest Galeria Metropolia w Gdańsku.

Galeria Metropolia powstała tuż przy stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz. Podczas budowy tego obiektu stworzono dodatkowy peron dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej z bezpośrednim wejściem do budynku, w którym mieszczą się sklepy. Czy w najbliższą niedzielę galeria będzie nieczynna? Okazuje się, że prawdopodobnie będzie tam można robić zakupy.

Reklamy

“Oficjalnie dokonaliśmy zmiany sposobu użytkowania naszego budynku i 9 marca stajemy się obiektem dworcowym” – mówi Andrzej Klein, dyrektor Galerii Metropolia i podkreśla, że od samego początku Galeria Metropolia jest obiektem nierozerwalnie związanym z komunikacją miejską, a w szczególności PKP i SKM. “W ramach partnerstwa ze spółkami z grupy PKP wybudowaliśmy dodatkowy peron SKM, kładkę oraz przedłużyliśmy tunel łączący wszystkie perony z dworcem Gdańsk Wrzeszcz i naszą galerią” – tłumaczy Klein.

W galerii działa ok. 100 sklepów, które – zgodnie z obowiązującą od marca ustawą o zakazie handlu w niedziele – musiałyby być zamknięte co najmniej w dwie niedziele w miesiącu. Wszystko zmieni status dworca, który da możliwość otwarcia wszystkich sklepów nawet w niedziele objęte zakazem handlu. Warunek jest taki, by handel był związany z bezpośrednią obsługą pasażerów, ale ustawa nie precyzuje, co to znaczy.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułWojewoda przegrywa w sądzie z marszałkiem województwa. W tle próba obsadzenia stołków ludźmi PiS?
Następny artykułGrom nie ma czym latać. Bo samoloty wojskowe wykorzystują politycy