Ministerstwo Spraw Zagranicznych wytypowało w konkursie 33 projekty dotyczące dyplomacji publicznej, które otrzymają państwowe dotacje. Jak informuje portal Wirtualne Media niemałe pieniądze z tego tytułu wpłyną m.in. na konta, zarządzanych przez ojca Tadeusza Rydzyka, Fundacji Lux Veritatis i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Fundacja Lux Veritatis dostanie 180 tys. zł na realizację projektu „Rotmistrz Pilecki – przywrócenie pamięci”, zaś Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – 156,8 tys. zł na projekt „Wdzięczni za niepodległą Polskę”.

Reklamy

337 tys. zł to nie pierwsze państwowe pieniądze, które zostały przelane na konta powiązane z ojcem Rydzykiem. Za rządów PiS sama Fundacja Lux Veritatis otrzymała blisko 40 mln zł dotacji, z czego 26 mln zł stanowiło odszkodowanie za cofnięcie dofinansowania na Geotermię Toruńską w czasach rządów PO-PSL. W grudniu 2017 r. kolejne 12 mln zł przekazano na dofinansowania, które zostały przyznane na rozbudowę Geotermii Toruńskiej.

MSZ przyznało dotacje także Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” – 176,5 tys. zł na projekt „Witold Pilecki – promocja wielkich Polaków na świecie w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Dziennikarzy – 179 tys. zł na przegląd współczesnego filmu dokumentalnego o Polsce w latach 1980-2017.

Do konkursu MSZ zgłoszono 123 oferty, w których wnioskowano o dofinansowania wynoszące łącznie ponad 19 mln zł.

Źródło: Wirtualne Media

Poprzedni artykułMinisterstwo Finansów nie chce ujawnić premii swoich pracowników i łamie prawo. Kolejna wpadka Morawieckiego
Następny artykułZiobro i Jaki nie radzą sobie z ucieczkami więźniów. To już prawdziwa plaga