Posłanka od Rydzyka steruje rozmieszczeniem wojsk w Polsce. Bezpieczeństwo naszego kraju zagrożone?

Ministerstwo Obrony Narodowej zmieniło decyzję w sprawie siedziby Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie kujawsko-pomorskim – informuje Onet. Formacja miała mieć siedzibę w Bydgoszczy, ale… interweniowała Anna Sobecka.

Gdy w styczniu poinformowano o ulokowaniu WOT w Bydgoszczy, posłanka PiS Anna Sobecka napisała emocjonalną interpelacją do ministra obrony Mariusza Błaszczaka, nazywając te plany bulwersującymi i podkreślała, że była to szansa na pracę dla torunian.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


 

I… najwyraźniej jej interpelacja poskutkowała, bo kujawsko-pomorska siedziba WOT trafiła do Torunia. Onet zwrócił się do MON z pytaniami, co zadecydowało o decyzji ministra Błaszczaka o umieszczeniu WOT właśnie w Toruniu, a nie w mającej duże tradycje wojskowe Bydgoszczy? Przypomnijmy: tu znajduje się m.in. NATO-wskie Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz 3. Batalion Łączności NATO. Bydgoszcz jest także siedzibą przedsiębiorstwa Nitro-Chem, należącego do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

„W Bydgoszczy, gdzie pierwotnie planowano umieszczenie Dowództwa, znajduje się już wiele instytucji wojskowych – zarówno narodowych, jak i sojuszniczych. Decyzja, która ustanawia 8. Kujawsko-Pomorską Brygadę WOT w Toruniu, będzie miała również pozytywny wpływ na równomierny rozwój województwa” – odpowiedziało ministerstwo dziennikarzom Onetu.

Czy teraz PiS przegra wybory w Bydgoszczy?

Źródło: Onet.pl