Budżet na nagrody dla pracowników Kancelarii Prezydenta RP wyniósł 3 mln zł, czyli był o milion złotych wyższy niż rok wcześniej – informuje TVN24. Na nagrody dla samych ministrów poszło blisko 400 tys. zł.

Dokładnie na nagrody dla szeregowych pracowników KPRP przeznaczono 2 569 200 zł, a kolejne 391 tys. zł poszło na nagrody dla prezydenckich ministrów. Łącznie daje to kwotę 2,96 mln zł i oznacza wzrost o połowę. Dla porównania w 2016 roku łączne wydatki na nagrody dla ministrów i pracowników Kancelarii Prezydenta nie przekroczyły kwoty 2 mln zł.

Reklamy

Już w połowie lutego Fakt ujawnił, że prezydenccy ministrowie w 2017 roku otrzymali nagrody wynoszące od 22 do 41 tysięcy złotych. Najwięcej dostał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jednak kwoty nagród dla prezydenckich ministrów okazały się i tak znacznie mniejsze niż premie, jakie otrzymali w 2017 roku członkowie rządu. Podwładni Beaty Szydło dostali od 61 do 82 tys. złotych, czyli ponad dwa razy więcej niż w przypadku współpracowników Andrzeja Dudy.

W poniedziałek Mateusz Morawiecki zapowiedział ograniczenie liczby ministrów i wiceministrów o co najmniej 20 proc. Premier ogłosił także koniec nagród dla ministrów i sekretarzy stanu. Cóż… określenie „dojna zmiana” już przylgnęło do obecnej władzy.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułNiechlubny rekord Andrzeja Dudy. 33 miesiące czeka na wizytę w Białym Domu
Następny artykułTajne spotkania posłów Kukiz’15 z sędziami do KRS. Bo mają popierać ich postulaty