“Oczywiście, że było spotkanie Kukiz’15 z kandydatami do KRS, ponieważ warunkiem udzielenia poparcia przez Kukiz’15 dla sędziów zgłoszonych przez grupę sędziów było to, że ci sędziowie mieli popierać nasze postulaty” – powiedział w programie Polsatu “Tak czy Nie” poseł Kukiz’15 Paweł Grabowski. Opozycja oburzona.

To jest kolejny skandal, że wy się po kryjomu spotykacie z sędziami, żeby się dogadać, dlaczego tych popieracie, a nie innych” – powiedział poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz o spotkaniu przedstawicieli Kukiz’15 z kandydatami do KRS i oburzony dodał: “Nikt nie wiedział, że się spotkali z tymi sześcioma sędziami zupełnie na boku. Dopiero dziś to zostało ujawnione. Nie przyszli na posiedzenie komisji, nie można było się z nimi skontaktować, zadawać pytań, natomiast Kukiz’15 oczywiście, miał szóstkę, z którą mógł porozmawiać.”

Reklamy

Grabowski stwierdził, że na spotkaniu nie był, ale wie, że się odbyło. Zaznaczył, że warunkiem udzielenia poparcia dla sędziów było to, że sędziowie “mieli popierać nasze postulaty”. Jak tłumaczył chodziło przede wszystkim p wprowadzenie sędziów pokoju i zwiększenie udziału obywateli we władzy sądowniczej.

“Myślałam, że sędziowie mają być niezawiśli, a nie popierać postulaty partyjne” – zwróciła uwagę prowadząca program Agnieszka Gozdyra.

Źródło: Polsat News

Poprzedni artykułSzokujące. Nagrody w Kancelarii Prezydenta wzrosły o ponad połowę.
Następny artykułRolnicy mają dość polityki rządu. Strajk w łódzkiem