Opresyjne państwo PiS grzebie w prywatnych paczkach. Bulwersujący przypadek z Bydgoszczy

Pani Agnieszka z Bydgoszczy otrzymała od babci paczkę ze słodyczami. Wewnątrz znalazła informację od Krajowej Administracji Skarbowej, że paczka została legalnie przeszukana. „Na podstawie ustawy (…) przesyłkę otwarto i przeprowadzono jej rewizję – informował liścik opatrzony pieczątkami i podpisami inspektorów.

Na Facebooku pani Agnieszka napisała z oburzeniem:

„Dzięki naszej aktualnej władzy weszła w życie ustawa o bezkarnej rewizji paczek. Takich rzeczy ludzie nie widzieli nawet w stanie wojennym. Paczka zawierała również słodkości, które zostały połamane, przegrzebane a ich próbki wzięte do badań. Niby otwarte komisyjnie, a czy mamy pewność, że jest kompletna – skarży się adresatka. Dodaje, że nikt nie powiadomił jej o rewizji, chociaż zgodnie z przepisami, właściciel przesyłki, czy odbiorca mają prawo być obecni podczas kontroli.”

Kontrola paczek na poczcie wynika z ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej z 2016 roku oraz rozporządzenia Ministra Finansów z 2017 roku. Inspektorzy nowo utworzonej KAS przejęli jednak te uprawnienia na podstawie wcześniejszych przepisów jeszcze z 2012 i 2009 roku, dlatego jak komentują internauci zarzut „do aktualnej władzy” jest nieuzasadniony.

Jest jednak pewne ALE. Otóż ostatnio KAS rzeczywiście przyłożył się do kontroli, wielokrotnie chwaląc się sukcesami po rewizjach na poczcie. We wrześniu 2017 przeprowadzono operację pod kryptonimem Pangea – wymierzoną w handel nielegalnymi lub podrabianymi lekami oraz sprzętem medycznym. Inspektorzy okryli wówczas nielegalne przesyłki z preparatami na erekcję oraz podrabianą insulinę.

„Poczta Polska notuje w ostatnim czasie bardzo wysoką dynamikę wzrostu liczby przesyłek z chińskich portali zakupowych. W listopadzie 2017 roku było ich o 100% więcej, niż w analogicznym okresie 2016 roku, zaś w grudniu już o blisko 200% więcej. W ostatnich miesiącach 2017 roku do polskich odbiorców przysłano ponad pół miliona przesyłek Expres PRIME, podczas, gdy w 2016 roku średnio było ich 20 tys. Nowy Jedwabny Szlak, to nie tylko przesyłki polskich eKlientów” – napisano w komunikacie.

Oznacza to, że podobnych historii będzie teraz znacznie więcej. Inspektorzy KAS zapowiadają, że na stałe wprowadzą się do kolejnych sortowni przesyłek Poczty Polskiej. Paczki są typowane do rewizji przez inspektora, kiedy mają podejrzanego nadawcę np. z Indii, albo zaskakującą zawartość, co wykazuje prześwietlenie. Przepisy nie określają, co w przypadku, gdy w rozpakowanej przesyłce, nie zostanie odkryte przestępstwo skarbowe.

Źródło: Wirtualna Polska, Facebook, Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
ankaMałgorzataMirekAnnaOlaf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olaf
Gość
Olaf

Przeklinam tych co wybrali tych żlodzieji do wladzy i nadal ich popieraja. Teraz wiem dlaczego pacżki z poczty polskiej tak dlugo idą. Gnoje tyle w temacie.

andrzej
Gość
andrzej

komuna wróciła cenzura działa w imie nadrzednej i słusznej ideologii rzymsko-katolickiej

Anja
Gość
Anja

dlaczego ‚słusznej’?

Paweł
Gość
Paweł

Ironia

bieszczadnik
Gość
bieszczadnik

pieprzone kulsony pisowskie

Johnny
Gość
Johnny

Nie jadłbym tego, w czym grzebał jakiś inspektor… może łapy niemyte. 🙁
To już nawet nie można wnuczce słodyczy wysłać…

Teresa
Gość
Teresa

Jestem oburzona. Coś okropnego. Niech tylko Spróbują otworzyć paczke do mojej wnuczki.

Jola
Gość
Jola

I co Pani zrobi ? NIC…mają na wszystko monopol i wladzę przede wszystkim nad każdym..

Becia
Gość
Becia

Właśnie…Nic!!!!

Mirek
Gość
Mirek

Niech się Pani nie irytuje wczoraj wracałem że Szwajcarii i na granicy niemieckiej Zoll niemiecki zatrzymał samochód do kontroli w hali z długimi stołami ( jak w latach 80 ) i przeprowadził rewizję otwierając wszystkie opakowania jakie były w walizkach. Na koniec poskładali i życzyli miłej podróży. To już jest normalność. Tak samo jest z paczkami które są nadawane za granicą.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Jeśli dobrze rozumiem autorkę posta, to przeszukana paczka została nadana w Polsce, nie w Indiach czy Chinach…

Anna
Gość
Anna

Powinno tylko otwierac w obecnosci ODBIORCY! Jaka pewnosc ze czegos nie podloza lub cos nie zginie?

anka
Gość
anka

no to będzie upadek Poczty Polskiej?