[Counter-Box id="1"]

Prezydent Ciechanowa odmawia posłowi PiS budowy pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. O sprawie pisze portal przasnysz.info i cytuje Krzysztofa Kosińskiego, który powiedział: “Jako prezydent będę budował to, co łączy mieszkańców, a nie dzieli.”

W połowie lutego 2018r. ciechanowski poseł Robert Kołakowski z PiS zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego o przygotowanie i przedłożenie Radzie Miasta projektu uchwały o wzniesieniu pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Ciechanowie. Poseł jest przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Ciechanowie.

Reklamy

6 marca 2018r. Prezydent Ciechanowa wystosował oficjalną odpowiedź:

“Narzucanie odgórnych decyzji być może jest łatwe z punktu widzenia posła, ale nie licuje z wyznawanymi przeze mnie zasadami uczciwości, otwartości i dialogu z mieszkańcami. W mojej ocenie lokalna społeczność potrzebuje rozwiązywania realnych problemów, a nie ich tworzenia. Miasto Ciechanów prężnie rozwija swoją infrastrukturę, modernizuje dotychczas zaniedbane i zapomniane miejsca, jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Mam przy tym świadomość, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Jako prezydent będę budował to, co łączy mieszkańców, a nie dzieli. W związku z powyższym proszę o wycofanie wniosku oraz nienakłanianie radnych Rady Miasta Ciechanów do poparcia i realizacji tej inicjatywy.”

Prezydent poinformował również, że na podstawie stanu faktycznego i prawnego związanego z terenem wskazanym przez posła, na którym miałby stanąć pomnik (chodzi o ul. Senator Janiny Fetlińskiej), nie ma takiej możliwości. Warunkuje to cel zakupu i przeznaczenia działki na parking dla mieszkańców, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz brak przeprowadzenia jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami Ciechanowa na ten temat.

“Jako prezydent będę budował to, co łączy mieszkańców, a nie dzieli” – podsumował Prezydent Krzysztof Kosiński.

Źródło:Przasnysz.info

Poprzedni artykułASF to już prawdziwa epidemia. Gdzie efekty działań rzadu?
Następny artykułProkuratura zbada okoliczności wyboru Kurskiego na prezesa TVP?